- Szczegóły
10 grudnia 2020 r. w gabinecie Starosty Nakielskiego odbyło się oficjalne wręczenie statuetek dla laureatów konkursu Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego 2020.
Tytuł „Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego” ma na celu uhonorowanie dobroczynnej, społecznej działalności osób, które bez względu na wiek i wykształcenie pracują nieodpłatnie na rzecz potrzebujących. Organizatorami Konkursu jest Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią przy współpracy z Fundacją „Salus Homini”.
To już XXI edycja konkursu i ze względu na obecną sytuację w kraju – niezwykle wyjątkowa edycja. Był to czas, w którym pomoc wolontariuszy okazała się szczególnie potrzebna. Doceniając poświęcenie i zaangażowanie wolontariuszy, Kapituła konkursu postanowiła przyznać 13 nagród indywidualnych oraz dwie nagrody zespołowe.
Tytułem „Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego” w kategorii indywidualnej nagrodzeni zostali:
- Wiktoria Szyjkowska
- Monika Kozdęba
- Dominika Tokarczyk
- Hanna Marchlewska
- Gabriela Siuchnińska
- Svetlana Ashikhmina
- Beata Witusińska
- Marek Rzyski
- Paweł Witusiński
- Anna Bajdała
- Amelia Kubińska
- Michał Krawczyk
- Mateusz Szweda
W kategorii zespołowej przyznano dwie nagrody:
- Szkolne Koło Wolontariatu „Radość Serca” z Zespołu Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu
- Szkolne Koło Wolontariatu i Rada Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią
Z uwagi na konieczność zachowania warunków bezpieczeństwa sanitarnego, nie było możliwości zorganizowania uroczystej gali, więc statuetki, dyplomy oraz gadżety pamiątkowe wręczono podczas indywidualnych spotkań z wolontariuszami.
Materiał: Emilia Marach, Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
- Szczegóły
Kolejny projekt edukacyjny Fundacji Salus Homini dotyczący pomagania osobom w kryzysie – ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży, dofinansowany na drodze otwartego konkursu ofert przez Starostwo Nakielskie, za nami.
Tegoroczne przedsięwzięcie „Uczmy się pomagać dzieciom i młodzieży w kryzysie” było kontynuacją wieloletnich działań adresowanych do pedagogów, nauczycieli, młodzieży oraz pracowników instytucji zajmujących się pomaganiem rodzinom i obejmowało:
wykłady:
- „Kryzysy u dzieci i młodzieży: rozpoznawanie i pomoc psychologiczna”, dr Wanda Badura- Madej-
- „Dzieci i młodzież w obliczu choroby onkologicznej swoich rodziców”, dr n. med. Bożena Kawiecka-Dziembowska-
- „Uwarunkowania (nad)używania substancji psychoaktywnych u młodzieży”, dr n. społ. Ewa Wojtynkiewicz
oraz warsztaty dla nauczycieli- „Oblicza autoagresji u młodzieży: samouszkodzenia, zachowania suicydalne: jak rozpoznawać i jak pomagać” dr Wanda Badura- Madej i warsztaty dla młodzieży - „Motywacja u nastolatków i sztuka pomagania rówieśnikom w kryzysie” Tomasz Bilicki,
W projekcie wzięło udział ok. 140 osób, które wysoko oceniły jego skuteczność.
Dziękujemy Dyrektorom i Pracownikom:
- Powiatowej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Nakle; to drugi projekt realizowany w ścisłej współpracy z tą instytucją,
- Kujawsko- Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy- dzięki któremu możliwe było przeprowadzenie konferencji w trybie on-line
- Nakielskiego Ośrodka Kultury- za użyczenie miejsca na warsztaty
oraz
- Panu Krzysztofowi Nowakowi - za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu konferencji on-line
- Szczegóły
10 października, tradycyjnie w drugą sobotę tego miesiąca, obchodzimy Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej.
Dzień służy szczególnej uważności na rolę i zadania hospicjów, otaczających opieką ciężko i nieuleczalnie chorych, ich rodziny oraz osoby w żałobie.
Zapraszam, aby tegoroczne hasło „ Opieka paliatywna i hospicyjna to nasza troska” potraktować jako refleksję nad osobistymi formami, w jakich można wesprzeć chorych z naszego otoczenia.
W Nakle od 2002 roku działa Hospicjum Domowe NZOZ „ Medicus”. Pomocą chorym i ich rodzinom, również na etapie żałoby służy Fundacja „Salus Homini”.
Z inicjatywy Forum Hospicjów Polskich opracowany został materiał, pokazujący potrzeby i wyzwania zespołów paliatywno-hospicyjnych w naszym kraju. Informacje te dostępne są tutaj.
- Szczegóły
Informacja ważna dla naszych darczyńców, szczególnie tych, którzy pomagają nam stałym przelewem (do czego gorąco zachęcamy):
nowy nr konta: 41 1240 6452 1111 0011 0167 8693
Bank Pekao S.A.
Dziękujemy!
- Szczegóły
Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią we współpracy z Fundacją „Salus Homini” ogłasza XI edycję konkursu „Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego”. Tytuł ten honoruje dobroczynną, społeczną działalność osób, które bez względu na wiek i wykształcenie pracują nieodpłatnie na rzecz potrzebujących. Można go uzyskać w kategorii indywidualnej lub zespołowej.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 23 października 2020 roku.
Zgłoszenia w formie:
- papierowej należy składać w Biurze Obsługi Klienta Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią, ul. gen. H. Dąbrowskiego 54, 89-100 Nakło nad Notecią z dopiskiem „Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego”
- mailowo w wersji edytowalnej wraz z 3-5 zdjęciami kandydata na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Czekamy na zgłoszenia!
Załączniki do pobrania:
- Szczegóły
Zaproszenie na konferencję: Uczymy się pomagać dzieciom i młodzieży w kryzysie - kontynuacja
- Szczegóły
Bardzo dziękujemy wszystkim podatnikom, którzy zdecydowali o przekazaniu 1 % za rok 2019 na konto Fundacji „Salus Homini”. Otrzymaliśmy 18.365,80 zł !Dzięki pozyskanym środkom możemy pomagać osobom chorym onkologicznie, niepełnosprawnym i ich rodzinom, a także rozwijać wolontariat.
Jednocześnie informujemy, iż działania naszej Fundacji można wesprzeć, korzystając z narzędzi, udostępnionym użytkownikom Facebooka, tj. przekazać datek bądź utworzyć zbiórkę.
- Szczegóły
Bywaliśmy już fundacyjną gromadą i kilkaset kilometrów od Nakła. A tymczasem, dosłownie tuż obok, mamy piękne Brzózki. Artystyczna wieś, nabierająca niezwykłego klimatu. Warsztaty plastyczne zapamiętamy na długo. Było pięknie, radośnie, twórczo, i ….. smacznie. Dziękujemy Pani Katarzynie Baszak za gościnę, możliwość poznania wsi i jej historii, za czas z Nią spędzony na tworzeniu. Wrócimy😊 W wycieczce wzięło udział 29 przyjaciół fundacji – dzieci i młodzieży ze swoimi bliskimi, wolontariuszy.
(Projekt dofinansowany na drodze otwartego konkursu ofert przez Burmistrza Miasta i Gminy Nakło).
Strona 1 z 2
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- Następny artykuł
- koniec