FUNDACJA SALUS HOMINI

 • Naglowek
 • Naglowek
 • Naglowek
 • Naglowek

17 grudnia na konto Fundacji wpłynęła kwota 1 200,00 zł.
Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi szkoły Pani Alicji Jaśkowiak, Gronu Pedagogicznemu i wszystkim Pracownikom, Rodzicom, całej społeczności uczniowskiej oraz anonimowym darczyńcom za wsparcie naszych podopiecznych.
Dzięki Waszemu wspólnemu wysiłkowi możemy lepiej pomagać tym, którzy tego potrzebują.
Wszystkim Państwu życzymy dobrych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślności w nowym roku.

8 grudnia gromadka "salusiaków" w ramach mikołajkowych podarunków tworzyła smakowitości z Panem Szymonem Brukwickim w Akademii Rozwoju Kulinarnego w Nakle.
Uczestnicy wyszli z warsztatów z torbami własnoręcznie upieczonych i przyozdobionych pierniczków, samodzielnie zrobionych pierogów z kapustą i grzybami oraz serem. Pan Szymon wprowadził nas w tajniki polskiej, świątecznej kuchni.
Nie chciało się wychodzić- było wesoło, pachnąco, smacznie. Cudowna lekcja!
Mikołajowi, tradycyjnie pomagali słuchacze nakielskiego Uniwersytetu III Wieku - dziękujemy w imieniu obdarowanych za czekoladowe słodkości.

(więcej zdjęć w Galerii)

XII edycja konkursu Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego za nami. Gratulujemy laureatom, ich rodzinom i nauczycielom. Dziękujemy !
 
__________________________________________________________________________________________________________

Zgodnie z zapowiedzią 26 listopada na Przystani Nakielskiej odbyło się szkolenie z zakresu profilaktyki raka jądra.
Przeprowadziła je, na zaproszenie Fundacji „Salus Homini”, psychoonkolog, Małgorzata Marmajewska z Fundacji „Gdyński Most Nadziei”. Jest ona twórcą projektu, inicjatorem i koordynatorem ogólnopolskiej już Kampanii Społecznej „Odważni wygrywają”. 
Szkolenie, które zyskało bardzo pozytywny odbiór u uczestników, odbyli przedstawiciele:

 • I LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle
 • ZS im. Stanisława Staszica w Nakle,
 • ZSŻŚ im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle,
 • ZS im. Władysława Łokietka w Lubaszczu,
 • ZSCKR im. Wincentego Witosa w Samostrzelu,
 • I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie
 • ZS im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie
 • PSSE w Nakle
 • Fundacji „Salus Homini”

Wszyscy otrzymają niezbędne materiały edukacyjne i  będą prowadzili działania profilaktyczne w swoich szkołach, kierując je do uczniów, ale także rodziców i nauczycieli.
Serdecznie dziękujemy pracownikom Starostwa Powiatowego w Nakle: Pani Magdalenie Stepce z Wydziału Rozwoju oraz informatykowi, Panu Krystianowi Siemieniakowi za ogromną pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu przedsięwzięcia.

Od 2009 roku corocznie w listopadzie rusza Kampania Społeczna „Odważni Wygrywają” będąca autorskim projektem Fundacji „Gdyński Most Nadziei”. Listopad wybrany jest nieprzypadkowo, z uwagi na to, że ogłoszony został Międzynarodowym Miesiącem Walki z Męskimi Nowotworami.
Zaprosiliśmy gdyńską Fundację do przygotowania na naszym terenie działań edukacyjnych w ramach „Odważnej Szkoły”.
Temat profilaktyki raka jądra uważamy za bardzo ważny z powodu zarówno wzrostu liczby zachorowań w grupie młodych mężczyzn, jak i faktu, że – wcześnie wykryty rak jąder jest wyleczalny aż w 100%.
Stąd potrzeba poszerzania świadomości społecznej w tym obszarze, poznania objawów, uczenia metod regularnego samobadania.
W tym roku nasze wspólne działania kierujemy do szkół ponadpodstawowych Powiatu Nakielskiego.
26 listopada br, na Przystani Nakielskiej odbędzie się szkolenie osób reprezentujących placówki edukacyjne. Każda szkoła biorąca udział w projekcie będzie miała dostęp do pakietu materiałów edukacyjnych do rozpowszechniania w placówce.
Zapraszamy: nauczycieli, pedagogów (mogą być po dwie osoby z każdej instytucji) gotowych później do dalszego edukowania uczniów, nauczycieli, rodziców w tym obszarze.
Szkolenie i materiały są bezpłatne.
Istnieje możliwość udziału w projekcie osób reprezentujących również inne instytucje zainteresowane tym szkoleniem. Prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub smsowy 609 404 199.

W tym roku projekt Fundacji Salus Homini, dofinansowany na drodze otwartego konkursu ofert Powiatu Nakielskiego, realizowany we współpracy z Powiatową Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną w Nakle nad Notecią dotyczył roli mediów widzianych z perspektywy wparcia społecznego dla osób w kryzysie.
W części edukacyjnej mogliśmy wysłuchać zaproszonych specjalistów: Pani dr Magdaleny Miotk- Mrozowskiej z UKW w Bydgoszczy, która przedstawiła wykład „Blaski i cienie mediów okiem psychologa - wybrane mechanizmy psychologiczne w komunikacji masowej” ; Pana Krzysztofa Durnasia z Fundacji Innopolis z Łodzi, który zapoznał uczestników z tematem: „Kryzys psychologiczny: przyczyny, mechanizmy, zagrożenia i szanse”.

Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią we współpracy z Fundacją „Salus Homini” ogłasza XII edycję konkursu „Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego”. Tytuł ten honoruje dobroczynną, społeczną działalność osób, które bez względu na wiek i wykształcenie pracują nieodpłatnie na rzecz potrzebujących. Można go uzyskać w kategorii indywidualnej lub zespołowej. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 22 października 2021 roku.
Zgłoszenia w formie:
- papierowej należy składać w Biurze Obsługi Klienta Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią, ul. gen. H. Dąbrowskiego 54,  89-100 Nakło nad Notecią z dopiskiem „Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego”;
- mailowo w wersji edytowalnej wraz z 2-3 zdjęciami na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W załączeniu formularz zgłoszeniowy oraz regulamin.
Formularz zgłoszeniowy
Regulamin konkursu

Bardzo dziękujemy wszystkim podatnikom, którzy zdecydowali o przekazaniu 1% za rok 2020 na konto Fundacji „Salus Homini”. Otrzymaliśmy 14 160,80 zł !
Dzięki pozyskanym środkom możemy pomagać osobom chorym onkologicznie, niepełnosprawnym i ich rodzinom, a także rozwijać wolontariat.