FUNDACJA SALUS HOMINI

  • Naglowek
  • Naglowek
  • Naglowek
  • Naglowek

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

Z Fundacją "Dbam o Zdrowie" jesteśmy partnerami w projekcie RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!, który został uruchomiony w marcu br. Konkurs Grantowy RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! co roku skierowany jest do organizacji pozarządowych działających w sektorze ochrony zdrowia lub opieki społecznej.
W tym roku dzięki wspólnie utworzonemu projektowi pacjenci Hospicjum Domowego otrzymają stałe wsparcie w zakupie leków i środków medycznych.
Inicjatywa „Nakielanie razem dla zdrowia” realizowana w dniach od 17.03.2014r do 31.12.2014r w ramach projektu „Razem możemy więcej” w zakresie ochrony zdrowia i polityki społecznej - III edycja Konkursu Grantowego
 

2 grudnia w sali kinowej Nakielskiego Domu Kultury odbyło się spotkanie poświęcone zakończeniu XI kampania „Hospicjum to też życie” oraz V Powiatowemu Świętu Wolontariatu. 
Pierwsza część wydarzenia dotyczyła podsumowania XI kampanii, w której udział wzięło 5 okolicznych szkół. Koordynator wolontariatu Beata Głąbicka zaprezentowała uczestników oraz podziękowała im za udział. Każda ze szkół na forum opowiedziała o tym w co się zaangażowała, aby pomóc dzieciom i młodzieży w żałobie. Widzowie obejrzeli piękne filmy z ich działań, a wolontariusze zdobyte fundusze 
podczas swoich akcji przekazali na rzecz naszej fundacji, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Zebraliśmy w tym roku 2781,49 zł.
Artystyczną częścią spotkania było słuchowisko „Kozucha Kłamczucha”, stworzone przez dzieci z Fundacji „Salus Homini” i stowarzyszenia „Twój Przyjaciel”. Mali bohaterowie pracowali pół roku pod czujnym okiem naszej wolontariuszki Romany Janki i nakielskiego fotografa pana Krzysztofa Baczyńskiego, aby stworzyć piękne dzieło sztuki. Efektem końcowym jest bajkowy kalendarz, w którym zobaczyć można zdjęcia opowiadające 12 polskich bajek.

Trzecim etapem wydarzenia było wręczenie przez wicestarostę nakielskiego Andrzej Kindermana oraz panią prezes naszej Fundacji Dobrosławę Jedynak, statuetek Wolontariusza Rok 2014. Nagrodę indywidualną otrzymało 15 osób, w tym cztery nasze wolontariuszki, panie: Barbara Sroka, Justyna Sroka, Magdalena Ciesielska-Sroka oraz Iwona Sobieszczyk. 
Nagrodę zespołową otrzymały trzy Szkolne Koła Wolontariatu . Po zakończonych uroczystościach wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek.

Dominika

To temat spotkania, które 17 listopada 2014 r. w Centrum Wolontariatu Hospicyjnego poprowadził  ks. Paweł Olszewski - kapelan hospicjum w Złotowie.
„Zostałem stworzony, aby dokonać dzieła, do którego nikt inny nie został stworzony ….” –  zdanie inspirujące do odkrywania własnych talentów. Może to być wolontariat, pomaganie innym, umiejętność towarzyszenia w cierpieniu. Zasłuchaliśmy się. Ważne spotkanie, po którym można być tylko bogatszym.

25.10.2014r. w Nakielskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z księdzem doktorem Janem Kaczkowskim, założycielem hospicjum w Pucku i od 28 miesięcy chorującym na raka. 
Do sali kinowej przybyli mieszkańcy Nakła i okolic, studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz wolontariusze Fundacji "Salus Homini" i jej podopieczni. 
Gość opowiadał z dystansem o swoich zmaganiach z chorobą nowotworową i działalnością w hospicjum. Uczestnicy nagrodzili księdza Jana brawami na stojąco, wyrażając tym samym podziękowanie, szacunek dla tego co robi, jaki jest. 
To ważne spotkanie zostanie zapamiętane na długo.

11 października ruszyła XI kampania „Hospicjum to też życie” organizowana przez Fundację Hospicyjną w Gdańsku.
Od dwóch lat akcja odbywa się pod hasłem „Pomagamy dzieciom i młodzieży w żałobie”. Celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem skutków osierocenia dzieci i młodzieży oraz promocja programu wsparcia psychologicznego „Tumbo pomaga”, mającego pomóc w przejściu okresu żałoby.
Udział w XI edycji zadeklarowało 16 ośrodków z całej Polski, wśród nich Fundacja Salus Homini.
Rozpoczęciem tegorocznej kampanii był wyjazd naszych małych podopiecznych do Torunia – a w programie zwiedzanie miasta i wizyta w Centrum Nowoczesności ‘Młyn Wiedzy”.
Do udziału w tej ogólnopolskiej akcji zaprosiliśmy szkoły z powiatu nakielskiego. Będą one realizowały swoje projekty, a podsumowanie nastąpi 2 grudnia. Najlepsze pomysły zostaną nagrodzone.

GM

Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią we współpracy z Fundacją „Salus Homini” ogłasza V edycję konkursu mającego na celu przyznanie tytułu „Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego”.

Tytuł ten honoruje dobroczynną, społeczną działalność osób, które bez względu na wiek i wykształcenie pracują nieodpłatnie na rzecz potrzebujących.

Można go uzyskać w kategorii indywidualnej i zespołowej.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 października 2014 roku.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres :

Starostwo Powiatowe w Nakle, ul. Gen. H. Dąbrowskiego 54, 89-100 Nakło n. Not.

z dopiskiem „Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego”.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania ze strony Starostwa Powiatowego.

29 września w Centrum Wolontariatu Hospicyjnego Fundacji Salus Homini gościliśmy młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego z pedagogiem - p. Renatą Woźny. 
Grono naszych długoletnich wolontariuszy opowiedziało,jak wygląda praca w Fundacji. Staraliśmy się pogłębić wiedzę
tych młodych ludzi na temat wolontariatu i hospicjum domowego. Mamy nadzieję na dalszą współpracę!

Wpływy z 1% za rok 2013 to suma 14.291,36 zł. Serdecznie dziękujemy!