FUNDACJA SALUS HOMINI

  • Naglowek
  • Naglowek
  • Naglowek
  • Naglowek

11października bieżącego roku w Światowym Dniu Hospicjów i Opieki Paliatywnej rozpocznie się oficjalnie V Ogólnopolska Kampania Społeczno - Edukacyjna "Hospicjum to też Życie". Hasłem tegorocznej  Kampanii jest: "Hospicjum to też Życie– lubię pomagać". Skupiona jest ona wokół tematyki wolontariatu hospicyjnego. Jak co roku, oprócz charakteru edukacyjnego i społecznego, a więc podnoszenia świadomości społecznej odnośnie roli opieki hospicyjnej i paliatywnej w życiu chorych terminalnie, jej zadaniem jest zbiórka środków na działalność hospicjów. Po raz pierwszy w tym roku ta rola została scedowana na lokalne organizacje działające na rzecz hospicjów.

Fundacja "SalusHomini" po raz trzeci włącza się w nurt kampanii ogólnopolskiej. Ze względu na dużą ilość imprez odbywających się w naszym powiecie około 11 października, lokalna kampania "Hospicjum to też Życie" musi odbyć się w nieco wcześniejszym terminie. 

W dniu 5 października zostanie przeprowadzona kwesta na rzecz podopiecznych Hospicjum Domowego NZOZ "Medicus". Wolontariusze Fundacji "Salus Homini": harcerze, przedstawiciele lokalnych samorządów iludzie dobrej woli będą kwestować przy kościołach w :

* Nakle-pw.Św.Stanisława,
* Nakle-pw.Najświętrzej Marii Panny Królowej Polski,
* Ślesinie-pw.Św.Mikołaja,
* Mroczy-pw.Św.Mikołaja,
* Samsiecznie,
* Sadkach-pw.Św.Wojciecha,
* Paterku,
* Dębowie-pw.Św.Michała Archanioła,
* Śmielinie-pw.Bł.Czesława,
* Polichnie,
* Trzeciewnicy,

natomiast w dniu 9 października odbędzie się konferencja pod tytułem: "Wolontariat hospicyjny - możesz dużo zrobić i...dużo otrzymać".