FUNDACJA SALUS HOMINI

  • Naglowek
  • Naglowek
  • Naglowek
  • Naglowek

„Z cukrzycą można nie tylko normalnie żyć, ale i spełniać marzenia”  
                                                                                                                         ANDRZEJ MICHALIK

7 czerwca br. na nakielskiej przystani odbyło się spotkanie z panem ANDRZEJEM MICHALIKIEM-  35-letnim podróżnikiem, który mimo cukrzycy typu I, na którą choruje od 32 lat żyje bardzo intensywnie. Nasz Gość Specjalny z Warszawy, jest cywilnym pracownikiem wojska i podróżnikiem. Zrealizowane przez Niego projekty to: „Słodka Wisła” (samotny spływ kajakiem królową polskich rzek – w 25 dni pokonał 1000 km) i „Słodki Bałtyk” (przeszedł całe polskie wybrzeże: 550 km) oraz zeszłoroczna wyprawa „Słodkie Punkty”: podróżnik przeszedł od najbardziej wysuniętego na północ krańca Polski do najwyższego na południu, co znaczy 790 km w 31 dni i 2499 m n.p.m.!
Opowiadanie p. Andrzeja  o sposobie życia, w jakiś sposób ograniczanym chorobą uczył nie tylko obecną na sali chorą młodzież, ale także ich rodziny i wszystkich obecnych na Sali.
Spotkanie zorganizowane z inicjatywy Grupy Wsparcia dla Rodziców Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą dostarczyło wszystkim wielu cennych informacji i przemyśleń.
Dziękujemy Panu Andrzejowi, obiecujemy go "śledzić” na stronie słodkiewyprawy.pl
Dziękujemy również za ogrom ważnych informacji ( i przydatne gadżety i ulotki) Pani Kasi Wałęzie z Poradni Diabetologicznej NZOZ Medicus.
Wdzięczni jesteśmy Radiu Nakło za zainteresowanie. Państwa obecność jest dla nas ważna.
I, oczywiście, Zarządowi Powiatu za bezinteresowną gościnność.

kliknij <tutaj> aby zobaczyć zdjęcia ze spotkania.